UA

UA

Business & Legal Infrastructure Forum

Business & Legal Infrastructure Forum

Перша сесія Business & Legal Infrastructure Forum відбулась у форматі дискусії на тему «Інвестиційний потенціал», модератором якої став Володимир Зубар, керуючий партнер АО «Юрлайн». Він зазначив, що саме розбудова інфраструктури у ХІХ столітті дала змогу Одесі стати провідним портом та лідером за кількістю жителів серед міст нашого Півдня.

Бізнес, інфраструктура і право мають колосальне значення для розвитку нашої країни, зазначив Олег Кутателадзе, співзасновник групи компаній «ТІС». Він наголосив, що уряд, формуючи економічну політику, має тісно співпрацювати з бізнесом, адже без зворотного зв’язку економіка ефективно розвиватися не буде.

“Формуючи інвестиційну політику, ми намагаємося тісно співпрацювати з усіма бізнес-асоціаціями”, – наголосила Ірина Новікова, заступник міністра економіки України. Вона повідомила, що Мінекономіки розроблено нову редакцію закону про основні засади державного нагляду і контролю, після ухвалення якого держава для бізнесу перетвориться з наглядача на партнера.

Про важливість обговорення «вузьких місць» у законодавстві говорив Юрій Васьков, заступник міністра інфраструктури України. Він наголосив, що впродовж значного часу ринок перебуває в стагнації саме через недосконалість законодавства. На думку спікера, бізнес повинен формувати завдання для органів влади, а вони, зі свого боку, мають втілювати ці завдання у вигляді простих рішень.

Під час онлайн-включення Ольга Магалецька, керівник Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України, підкреслила, що транспортна галузь та інфраструктура є одним із драйверів залучення великих інвестицій у нашу державу.

Про важливість інвестицій в інфраструктурну галузь говорив і Олексій Мясковський, в.о. директора ДП «Одеський морський торговельний порт». На його думку, не в останню чергу плідній взаємодії бізнесу і держави допомагала мізерність законодавчої бази, яка давала можливість керівництву порту самостійно ухвалювати рішення без узгодження з керівними та контролювальними органами.

Андрій Кузьменко, генеральний директор ZIM Integrated Shipping Ukraine Services, розповів про власний досвід участі в портових інфраструктурних проєктах і в ролі представника державного підприємства, і в ролі представника приватного підприємства. Водночас він зробив висновок, що за відсутності приватного інвестора держава нічого зробити не може – вона або не хоче, або не знає що, або не знає як, або не має відповідних кадрів.

Під час онлайн-включення Станіслав Коваленко, офіцер із комплаєнса та захисту даних авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», розповів про негативний вплив пандемії COVID-19 на розвиток туристичної та авіаційної галузей.

Олександр Ілько, заступник голови Одеської районної державної адміністрації Одеської області, наголосив на важливості визначення суб’єкта, який діє від імені держави під час реалізації інвестиційних проєктів.