UA

UA

Мінченко Дар'я

Основна інформація

Основними напрямками професійної діяльності Дар'ї є міжнародний арбітраж та транскордонне судочинство. Дар’я приймала участь у арбітражних слуханнях спорів за правилами LCIA, LMAA, GAFTA, FOSFA, SCC та супроводжувала судові спори у іноземних юрисдикціях. Вона також успішно представляє інтереси клієнтів в судах України. Дар’я консультує іноземних та українських клієнтів з загальних комерційних питань та щодо ведення бізнесу в Україні.
Здійснює супровід діяльності підприємств аграрного сектору, транспорту, інфраструктури та торгівлі, та надає юридичну підтримку з питань корпоративного управління, різних аспектів діяльності компаній та здійснення інвестиційних проектів.Дар’я навчалась в провідних університетах Великобританії, а у 2016 році пройшла стажування у великій міжнародній юридичній фірмі в Лондоні. У 2018 році отримала право займатись адвокатською діяльністю і наразі також спеціалізується на захисті бізнесу та кримінальних провадженнях, в тому числі з міжнародним елементом.
Автор низки статей в наукових та практичних виданнях, Дар’я захистила кандидатську дисертацію на тему «Визнання та виконання іноземних судових рішень: Україна та Англія». Регулярно приймає участь в конференціях і форумах, присвячених питанням міжнародного права і вирішенню спорів.

Досвід

Представляла інтереси великого підприємства портової індустрії в суперечці за арбітражними правилами ТПП Стокгольма на суму 7 + млн доларів СШАПредставляла інтереси великих дистриб'юторів в суперечках про стягнення заборгованості за регламентом GAFTA Представляла інтереси судновласника (відповідача) у справі про визнання і виконання рішення Нью-Йоркського арбітражу і звільнення судна з-під арештуПредставляла інтереси акціонера в арбітражному спорі за LMAA щодо стягнення заборгованості за договорами купівлі-продажу акцій в судновласницьких компаніях на суму 14+ млн доларів США

Освіта

Nottingham Trent University (Великобританія), Graduate Diploma in Law (GDL) (2016)Queen Mary University of London, (Великобританія), LLM in International Business Law (2014)Національный університет «Одеська юридична академія» (Україна) (2014)

Членство у професійних організаціях

Національна асоціація адвокатів УкраїниАсоціація правників України

Публічні виступи

Актуальні питання визнання та виконання рішень міжнародних арбітражів – Семінар на тему: «Морський бізнес під час пандемії COVID – 19» (Одеса, 01 жовтня 2020) Щодо особливостей визнання та виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу на території України – Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена пам’яті Ю.С. Червоного (до 90-річчя від дня його народження) (Одеса, 15 грудня 2017)  Legal Regulation of the Recognition and Enforcement of Foreign Judgments within the European Union - П’яті юридичні диспути з актуальних проблем приватного права, присвячені пам’яті Є.В. Васьковського (Одеса, 22 травня 2015) 

Публікації

Огляд судової практики у справах щодо визнання та виконання рішень міжнародних арбітражів – Юрист і Закон, 10 грудня 2020 - №44Зберігання пального в автоцистерні: що з ліцензуванням? – Юрист і Закон, 08 жовтня 2020 - №37 Поддержка налогоплательщиков в период карантина: что предусматривает новый закон? – Юридическая практика - 2020 4 важных изменения законодательства в связи с коронавирусом – Юридическая практика – 2020 Новый закон об адвокатуре: гарантии осуществления деятельности или пренебрежение независимостью института? – Юридическая практика - 2018 Недостатки закона об антикоррупционном суде: повод для доработки или признания его неконституционным? (в соавторстве с М. Капелист) – Юридическая практика – 2018 Умови виконання рішень іноземних судів в Англії за нормами загального права – Вісник ОНУ ім. І.І. Мечникова. Правознавство – 2017 – Том 22. Випуск 1 (30) Процесуальний статус учасників судового процесу у справах про визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні - Підприємництво, господарство і право – 2017 – №5 Морський арбітраж «по-лондонськи» // Юридична газета - 01 листопада 2016 - №44(542) Передумови виникнення та умови реалізації права на визнання та виконання рішень іноземних судів та арбітражів // Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України. – 2016 - Випуск 5 Особенности признания и исполнения решений иностранных судов в Англии согласно нормам общего права // Visegrad Journal on Human Rights. – 2016 – Issue Підводні камені строкового трудового договору (у співавторстві з Н. Різун) - Юридична газета – 09 грудня 2014 - №42-43 (436-437) Порядок визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні - Вісник Одеського національного університету. Серія “Правознавство”. – 2014. - Том 19. Випуск 3