UA

UA

Центр правових досліджень ім. Савіньї 

Сучасна юридична практика бере свою основу з часів античного права. Професійний юрист вивчає не просто сучасну юриспруденцію, він слідує за її розвитком через століття. Такий підхід привносить комплексне розуміння законів, їх історії, і тенденції до зміни і розвитку.
На жаль, велика кількість праць світових мислителів ніколи не перекладалася на українську або російську мови. З ініціативи партнерів Юрлайн у 2011 році був створений Центр правових досліджень ім. Савіньї, метою якого стало забезпечення доступу до такої літератури. Багато видань, безумовно, можуть стати цікавими не лише теоретикам права і студентам, а й практикуючим юристам.

Савіньї Фрідріх Карл фон (21.2.1779, Франкфурт-на-Майні - 25.10.1861, Берлін), німецький юрист, доктор права (1800), засновник історичної школи права.

Наукові роботи Савіньї, що відрізнялися ясністю викладу, багатством матеріалу і повнотою висновків, були присвячені теорії володіння ( «Das Recht des Besitzes», 1803) і вивчення історії («Geschichte des römischen Rechts im Mittelalter», Bd 1-6, 1815-31) і системи римського права («System des heutigen rӧmischen Rechts», Bd 1-8, 1840-49; «Das Obligationenrecht als Theil des heutigen römischen Rechts», Bd 1-2, 1851-53) і принесли йому заслужену репутацію класика сучасної цивілістики.

На сьогоднішній момент Центром придбані практично всі роботи видатного юриста ХІХ століття Фрідріха Карла фон Савіньї і організований їх переклад.

Крім того, бібліотека Центру постійно поповнюється унікальними екземплярами:
У 2013 в рамках проекту був переведений Галицький цивільний кодекс.
У 2017 за підтримки Центру правових досліджень ім. Савіньї був виданий збірник праць видатного цивіліста ХIX-XX ст. Є.В. Васьковського.
У 2018 було опубліковано друге перекладене видання Цивільного кодексу для Східної Галіції 1797 р.
У 2020 за підтримки Центру правових досліджень ім. Савіньї було видано третє виправлене видання Цивільного кодексу для Східної Галіції 1797 р., його повного латинського тексту з паралельним перекладом на українську мову і коментарем провідних науковців України та Австрії.

Illustration

Завдяки діяльності Центру унікальні праці стали доступними масовій аудиторії людей, які цікавляться приватним правом, його виникненням і розвитком.

Більш докладно про Центр можна дізнатися в мережі Facebook.