UA

UA

Скасування неправомірного податкового штрафу в 1 млн грн у сфері реалізації пального

Скасування неправомірного податкового штрафу в 1 млн грн у сфері реалізації пального

Команда «Юрлайн» у спорі з податковим органом захистила платника податків від неправомірно нарахованих штрафних санкцій.

Історія цієї справи почалась ще в карантинні часи у квітні 2020 року, коли податкова інспекція провела фактичну перевірку нашого клієнта. Перевірки щодо дотримання правил обігу алкоголю, тютюнових виробів і пального були одними з перших, які відновились під час карантину.

Висновки контролюючого органу були спірними. Податкова інспекція вказала, що автоцистерна потребувала ліцензію на право зберігання пального попри те, що автоцистерна є рухомим об’єктом і не може мати постійну адресу місця зберігання. Натомість клієнт мав ліцензію на оптову торгівлю без місць оптової торгівлі. При цьому, законодавство про обіг пального не містить чіткої вказівки щодо виду ліцензії для пересувних паливозаправників, а ліцензія на зберігання передбачає надання конкретної адреси, за якою розташована ємність з пальним.

Підприємству було нараховано 1 мільйон гривень штрафних санкцій за нібито порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Команда «Юрлайн» допомогла оскаржити податкове повідомлення-рішення і суд погодився, що рішення податкового органу не ґрунтувалось на вимогах закону.

Судовий процес був довгим через пандемію, а потім війну, але скасування штрафних санкцій у розмірі 1000000 гривень стало справедливою перемогою над фіскальним формалізмом податкової.

Бізнес, який працює і платить податки, як ніколи потребує юридичної підтримки і чесного судового захисту від неправомірних рішень. Над справою працювали Анастасія Вороненко та Дар'я Мінченко.